7 důvodů, proč vyrazit na sněžnice

Sněžnice jsou fenomén, který se po letech těší stále větší oblibě. Není se čemu divit. Každá výprava na sněžnicích má svoje kouzlo. Ať už se chystáte na nejbližší vrchol, nebo plánujete výpravu do vzdálených zimních končin. Tady je sedm důvodů, proč jsou sněžnice super.

1) Hezká těla

Stejně jako při běžeckém lyžování, skialpinismu nebo Nordic Walkingu, také na sněžnicích dostane zabrat celé tělo. Mimo nohou a zadečku v kopcích posilujeme díky hůlkám také ruce a horní část pohybového aparátu. V hlubokém sněhu musíte zvedat nohy výš, než při klasické chůzi. To má za následek posilování břišních svalů. Když přihlédneme k celkové fyzické zátěži a energetickému výdeji, díky sněžnicím získáme sexy postavičky.

2) Pocit svobody

Svobodu si prý nejvíce dokážou užít propuštění vězni. Zapomeňte na sjezdovky, davy lidí, nebo lyžařské stupy. Na sněžnicích jste vlastními pány. Stačí si vybrat cíl. Pocit, že vás nic nebrzdí ani nezastaví je k nezaplacení. Vydejte se vlastní cestou a užívejte si.

3) Silné zážitky

Žádný skvělý příběh nezačíná větou “Seděli jsme doma a pili kolu”. “To jsme tenkrát vyrazili na sněžnice…” už zní lépe, nemyslíte :-) Ty, pro kterou jsou sněžnice novinou, čeká zcela nový zážitek a druh pohybu. Zkušení matadoři už vědí, že turistika se sněžnicemi na nohou je unikátní.

4) Nová místa

Díky ledu lze přejít z Evropy do Ameriky suchou nohou. Zima nám může zpřístupnit jindy neschůdné trasy, nebo činit z obyčejných místa lákavé cíle. V zimě je příroda i krajina jiná a vy tak můžete na sněžnicích navštívit úplně jiná místa, než jaká znáte.

5) Jedinečná atmosféra

Pravidla bezpečnosti jsou jasná, do hor nikdy sami. Ale jak na to dbát po shlédnutí filmu polárník? Ať už jste sami uprostřed zimní krajiny, nebo s partou kamarádů, zimní výpravy mají svou jedinečnou atmosféru.

6) Dobrý pocit

Endorfiny, to je oč tu běží. Za každou dřinu nás tělo odmění dávkou, která oblaží. A chceme to zas a znova. Pokud vyrazíte na sněžnice, můžete se těšit na skvělý zážitek a hlavně skvělý pocit ze sportovní aktivity.

7) Cenová dostupnost

Peníze vždycky až na prvním místě. Nic není zadarmo, ale sněžnice vás z kůže nestáhnou. Pokud chcete vyrazit sami a nechcete investovat, není nic snazšího, než využít pronájem sněžnic.


www.lavivatravel.czNebo se vydejte na výpravu se zkušeným průvodcem. Za pár set korun program na celý den a pronájem sněžnic v ceně ;) Plus fotky z akce.

Jan Kodl

Jsem majitel a průvodce outdoorové cestovní agentury LaViva travel. Miluju hory a o svých zážitcích píšu zde na blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>