Stavíme virtuální kamenné mužíky

Mapa, to je poklad a každý, kdo se někdy pustil do plánování túry, asi narazil na potřebu pracovat s ní. Klasická papírová podoba je neocenitelný pomocník, ale co vnést do celého plánování kousek 21. století?

Pepa Douša ladí na portálu Kamenní mužíci poměrně ambiciózní projekt. Ve spolupráci s vydavatelstvím SHOCart dává k dispozici mapové podklady, ve kterých lze vytvářet libovolné trasy.

Aplikace vám potom vrátí nejen důležité údaje, jako je celková délka túry a výškový profil, ale především GPS souřadnice ke stažení ve formátu GPX.

Ať už jste orienťáci, nebo vládnete kapesní turistickou navigací, určitě vidíte využití v praxi.

Test v Nízkých Tatrách

Kolega Tomáš vláčí na ruce Garmin Fenix 2, luxusní digitálky kterými se dá snad i oživovat. Mimo jiné vládnou zabudovanou GPS. Mapu máme připravenou, souřadnice staženy, tak uvidíme, jak se budou chovat v praxi.

 

Co se týče user experience, nebo lidsky použitelnosti webu, trochu kamenní mužíci kulhají. Ale jen, než si zvyknete, jak se některé funkce chovají.

Pokud čekáte turistickou mapu, nenechte se odradit, zobrazuje se až od úrovně přiblížení 13. Pokud zakládáte novou trasu, kliknete poprvé – start – a dál kladete „kamenné mužíky“. Já poprvé nevěděl, co se ode mě čeká.

Chápu, že Kamenní mužíci nejsou Seznam a důležitá je funčknost. Budu tedy sledovat vývoj a možná se dočkáte implementace na našem webu lavivatravel.cz.

Ostatně, vyzkoušejte mužíky sami a budu rád za názory :)


Pro Kamenné mužíky jsem také napsal pár článků:

Jan Kodl

Jsem majitel a průvodce outdoorové cestovní agentury LaViva travel. Miluju hory a o svých zážitcích píšu zde na blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>