Zakladatel seznamu „neměl“ co na práci…

Ivo Lukačovic ke svému životu potřebuje cítit vítr ve vlasech. Litá letadlem, helikoptérou a cizí mu není ani kiting. Ke všem aktivitám potřebuje přehled o počasí a tak naprogramoval vlastní službu, která informuje o síle a směru větru po celém světě.

Windyty, jak se program jmenuje, byl vytvořen převážně pro letecké sporty. Krásu v něm ovšem najde každý outdoorák. Není nic krásnějšího, než si naplánovat cyklistickou turu po větru nebo se nenechat sfouknout z hor.

Aprílové počasí v naších končinách
Aprílové počasí

S animovanou mapou se dá lehce pracovat a s různým přiblížením sledovat detaily. V základním modu máte neustále zobrazen směr větru a krom toho si můžete dát překryvnou vrstvu s informacemi o teplotě, tlaku, oblačnosti, vlhkosti a sněžení.

8000 m - tryskové proudění
8000 m – tryskové proudění

Podstatnou funkcí je výška, kterou si musíte měnit v závislosti na místě, kde se pohybujete, jinak budou údaje zkresleny.

Model vás nechá nahlídnout na určitou hodinu až pět dní dopředu.

Projekt není komerční a je pro všechny zdarma, tak buďte opatrní a nezanedbejte plánování :)

Windyty: www.windyty.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>